Ο Σικ που «έπιασε» τον Ρονάλντο και ο Κέιν που έφτασε Σίρερ και… απειλεί Λίνεκερ

624

Οι Τσέχοι μπορεί να μην κατάφεραν να προκριθούν στα ημιτελικά του Euro, αφού έχασαν με 2-1 από τη Δανία, ωστόσο ο Πάτρικ Σικ ξεχώρισε από την ομάδα και με δικό του γκολ στο 49′, ο επιθετικός της Μπάγερν Λεβερκούζεν έβαλε προσωρινά την ομάδα του στον αγώνα κόντρα στην Δανία και παράλληλα ανέβηκε στην κορυφή της λίστας των σκόρερ του Euro 2020, με 5 γκολ, όσα μετρά δηλαδή και ο Κριστιάνο Ρονάνλτο!

Απ’ την άλλη, είχαμε και τον Χάρι Κέιν, ο οποίος χτύπησε στα πρώτα λεπτά και των δύο ημιχρόνων στην αναμέτρηση της Αγγλίας με την Ουκρανία (4-0) και έφτασε έτσι τα 9 τέρματα σε τελική φάση Euro ή Παγκοσμίου Κυπέλλου. Έτσι, ο επιθετικός της Τότεναμ έπιασε στη δεύτερη θέση της σχετικής λίστας τον σπουδαίο Άλαν Σίρερ και… απειλεί να τον ξεπεράσει, την ώρα που ο αρχισκόρερ των «τριών λιονταριών» σε μεγάλα τουρνουά, Γκάρι Λίνεκερ, βρίσκεται μόλις ένα τέρμα πιο πάνω!